Co2nnect.org - CO2 on the way to school
All participants»
Acest tabel arată distanțele parcurse raportate cu diverse modalități de transport și emisiile de CO2 asociate estimate. Explicarea termenilor și unităților
Modalități de transport CO2 (kg) Distanța (km) 
Pe jos020898.3
Bicicletă09297.9
Transport cu animale0386.9
Ricșă0287
Moped222.23043.2
Motocicletă137214595.7
Ricșă cu motor26.2428.5
Snowmobile44.5473.4
Mașină electrică60.41405.6
Autoturism mic2032.318475.5
Autoturism mediu4840.136391.8
Autoturism mare1813.19907.8
Autoturism hibrid155.91856.5
Taxi895.75269
Autobuz4952.171769.5
Microbuz562.610229.9
Tren diesel284.64743
Tren electric538.48282.3
Metrou223.43436.6
Tram/light rail/trolley bus205.34889
Ferry2852478
Barcă express977.51844.3
Other mode(s)04993.7
Total19491.3235383.3