Co2nnect.org - CO2 on the way to school
All participants»
Acest tabel arată distanțele parcurse raportate cu diverse modalități de transport și emisiile de CO2 asociate estimate. Explicarea termenilor și unităților
Modalități de transport CO2 (kg) Distanța (km) 
Pe jos021350.8
Bicicletă09772.9
Transport cu animale0386.9
Ricșă0287
Moped243.83340.2
Motocicletă1391.614804.2
Ricșă cu motor26.2428.5
Snowmobile44.5473.4
Mașină electrică81.51895.9
Autoturism mic2070.818825.3
Autoturism mediu4893.736794.8
Autoturism mare1858.910157.8
Autoturism hibrid179.22133
Taxi9185400
Autobuz5071.973506.5
Microbuz572.510408.9
Tren diesel301.55025.5
Tren electric560.88627.8
Metrou231.23557.1
Tram/light rail/trolley bus2165144
Ferry297.12583.5
Barcă express1016.21917.3
Other mode(s)05037.7
Total19975.5241859