Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Alla deltagare»
Den här tabellen visar hur långt alla rapportörer tillsammans har åkt med de olika transportmedlen. Tabellen visar också den uppskattade storleken på koldioxidutsläpp från varje transportmedel. Förklaringar av termer och enheter
TransportmedelCO2 (antal kg)Avstånd (km) 
Till fots021350.8
Cykel09757.9
Häst, åsna, kamel eller andra transportdjur0386.9
Rickshaw/cykeltaxi0287
Moped243.83340.2
Motorcykel1390.614793.2
Auto rickshaw / mopedtaxi26.2428.5
Skoter44.5473.4
Elektrisk bil80.61874.4
Liten bil2066.418785.3
Mediumstor bil4893.736794.8
Stor bil1858.910157.8
Hybridbil179.22133
Taxi9185400
Buss506473391.5
Minibuss572.510408.9
Dieseltåg301.55025.5
Eldrivet tåg559.78610.3
Tunnelbana231.23557.1
Tram/light rail/trolley bus2165144
Färja297.12583.5
Snabbåt1016.21917.3
Other mode(s)05037.7
Totalt19960241639