Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Kaikki osallistujat»
Tämä taulukko kuvaa, miten koulumatka jakautuu eri liikennevälineille ja millaiset päästömäärät niihin liittyvät. Termien ja yksiköiden selitys
KulkutavatCO2(kg)Etäisyys (km) 
Kävely021799.3
Polkupyörä09987.9
Eläinvetoinen kulkupeli0386.9
Riksa0287
Mopo250.13425.7
Moottoripyörä139914883.2
Autoriksa26.2428.5
Moottorikelkka44.5473.4
Sähköauto102.92392.4
Pieni auto2085.818961.8
Keskikokoinen auto4927.437047.8
Suuri auto1899.310378.8
Hybridiauto185.42207.5
Taksi925.15442
Linja-auto5150.474643
Minibussi582.610591.9
Dieseljuna303.35054.5
Sähköjuna566.58714.8
Metro233.23587.6
Tram/light rail/trolley bus217.35173
Lautta298.62596.5
Pikavene1129.12130.3
Other mode(s)05064.2
Yhteensä20326.5245658