Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Kaikki osallistujat»
Tämä taulukko kuvaa, miten koulumatka jakautuu eri liikennevälineille ja millaiset päästömäärät niihin liittyvät. Termien ja yksiköiden selitys
KulkutavatCO2(kg)Etäisyys (km) 
Kävely020898.3
Polkupyörä09297.9
Eläinvetoinen kulkupeli0386.9
Riksa0287
Mopo222.23043.2
Moottoripyörä137214595.7
Autoriksa26.2428.5
Moottorikelkka44.5473.4
Sähköauto60.41405.6
Pieni auto2032.318475.5
Keskikokoinen auto4840.136391.8
Suuri auto1813.19907.8
Hybridiauto155.91856.5
Taksi895.75269
Linja-auto4952.171769.5
Minibussi562.610229.9
Dieseljuna284.64743
Sähköjuna538.48282.3
Metro223.43436.6
Tram/light rail/trolley bus205.34889
Lautta2852478
Pikavene977.51844.3
Other mode(s)04993.7
Yhteensä19491.3235383.3