Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Alle deltagere»
Tabellen viser afstande tilbagelagt af de for- skellige transportformer og tilhørende anslåede CO2-udledninger Forklaring på begreber og enheder
TransportformerCO2 (kg)Afstand (km) 
Til fods020971.3
Cykel09345.9
Hest/æsel/kamel0386.9
Rickshaw/trishaw0287
Knallert222.63049.7
Motorcykel1373.314609.2
Auto rickshaw26.2428.5
Snescooter44.5473.4
Bil elektrisk61.11421.6
Bil lille2035.418504
Bil mellemstor4856.736516.8
Bil stor1821.29951.8
Bil hybrid157.21871.5
Taxi898.75286.5
Bus4980.972187.5
Minibus563.310241.9
Dieseltog285.54759
Elektrisk tog538.88288.8
Undergrundsbane/metro223.73441.6
Tram/light rail/trolley bus205.34889
Færge285.12479.5
Ekspresbus977.51844.3
Other mode(s)04993.7
Total19557.2236229.3