Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Alla deltagare»
Den här tabellen visar hur långt alla rapportörer tillsammans har åkt med de olika transportmedlen. Tabellen visar också den uppskattade storleken på koldioxidutsläpp från varje transportmedel. Förklaringar av termer och enheter
TransportmedelCO2 (antal kg)Avstånd (km) 
Till fots020955.8
Cykel09343.9
Häst, åsna, kamel eller andra transportdjur0386.9
Rickshaw/cykeltaxi0287
Moped222.63049.7
Motorcykel1373.314609.2
Auto rickshaw / mopedtaxi26.2428.5
Skoter44.5473.4
Elektrisk bil61.11421.6
Liten bil2035.418504
Mediumstor bil4853.936495.3
Stor bil1820.59948.3
Hybridbil157.21871.5
Taxi898.75286.5
Buss4979.172160.5
Minibuss563.310241.9
Dieseltåg285.54759
Eldrivet tåg538.88288.8
Tunnelbana223.73441.6
Tram/light rail/trolley bus205.34889
Färja285.12479.5
Snabbåt977.51844.3
Other mode(s)04993.7
Totalt19551.8236159.8