Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Kaikki osallistujat»
Tämä taulukko kuvaa, miten koulumatka jakautuu eri liikennevälineille ja millaiset päästömäärät niihin liittyvät. Termien ja yksiköiden selitys
KulkutavatCO2(kg)Etäisyys (km) 
Kävely021670.8
Polkupyörä09843.4
Eläinvetoinen kulkupeli0386.9
Riksa0287
Mopo246.63378.7
Moottoripyörä1394.714837.2
Autoriksa26.2428.5
Moottorikelkka44.5473.4
Sähköauto88.32053.4
Pieni auto2077.918890.3
Keskikokoinen auto4908.336904.8
Suuri auto1888.710320.8
Hybridiauto182.72175.5
Taksi924.15436
Linja-auto5132.974390.5
Minibussi574.310441.9
Dieseljuna303.35054.5
Sähköjuna563.28664.8
Metro233.23587.6
Tram/light rail/trolley bus217.35173
Lautta298.62596.5
Pikavene1129.12130.3
Other mode(s)05046.2
Yhteensä20234244172