Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Alle deltagere»
Tabellen viser afstande tilbagelagt af de for- skellige transportformer og tilhørende anslåede CO2-udledninger Forklaring på begreber og enheder
TransportformerCO2 (kg)Afstand (km) 
Til fods021350.8
Cykel09757.9
Hest/æsel/kamel0386.9
Rickshaw/trishaw0287
Knallert243.83340.2
Motorcykel1390.614793.2
Auto rickshaw26.2428.5
Snescooter44.5473.4
Bil elektrisk80.61874.4
Bil lille2066.418785.3
Bil mellemstor4893.736794.8
Bil stor1858.910157.8
Bil hybrid179.22133
Taxi9185400
Bus506473391.5
Minibus572.510408.9
Dieseltog301.55025.5
Elektrisk tog559.78610.3
Undergrundsbane/metro231.23557.1
Tram/light rail/trolley bus2165144
Færge297.12583.5
Ekspresbus1016.21917.3
Other mode(s)05037.7
Total19960241639