Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Kaikki osallistujat»
Tämä taulukko kuvaa, miten koulumatka jakautuu eri liikennevälineille ja millaiset päästömäärät niihin liittyvät. Termien ja yksiköiden selitys
KulkutavatCO2(kg)Etäisyys (km) 
Kävely020971.3
Polkupyörä09345.9
Eläinvetoinen kulkupeli0386.9
Riksa0287
Mopo222.63049.7
Moottoripyörä1373.314609.2
Autoriksa26.2428.5
Moottorikelkka44.5473.4
Sähköauto61.11421.6
Pieni auto2035.418504
Keskikokoinen auto4856.736516.8
Suuri auto1821.29951.8
Hybridiauto157.21871.5
Taksi898.75286.5
Linja-auto4980.972187.5
Minibussi563.310241.9
Dieseljuna285.54759
Sähköjuna538.88288.8
Metro223.73441.6
Tram/light rail/trolley bus205.34889
Lautta285.12479.5
Pikavene977.51844.3
Other mode(s)04993.7
Yhteensä19557.2236229.3