Co2nnect.org - CO2 on the way to school
All participants»
Acest tabel arată distanțele parcurse raportate cu diverse modalități de transport și emisiile de CO2 asociate estimate. Explicarea termenilor și unităților
Modalități de transport CO2 (kg) Distanța (km) 
Pe jos020971.3
Bicicletă09345.9
Transport cu animale0386.9
Ricșă0287
Moped222.63049.7
Motocicletă1373.314609.2
Ricșă cu motor26.2428.5
Snowmobile44.5473.4
Mașină electrică61.11421.6
Autoturism mic2035.418504
Autoturism mediu4856.736516.8
Autoturism mare1821.29951.8
Autoturism hibrid157.21871.5
Taxi898.75286.5
Autobuz4980.972187.5
Microbuz563.310241.9
Tren diesel285.54759
Tren electric538.88288.8
Metrou223.73441.6
Tram/light rail/trolley bus205.34889
Ferry285.12479.5
Barcă express977.51844.3
Other mode(s)04993.7
Total19557.2236229.3