Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Kaikki osallistujat»
Tämä taulukko kuvaa, miten koulumatka jakautuu eri liikennevälineille ja millaiset päästömäärät niihin liittyvät. Termien ja yksiköiden selitys
KulkutavatCO2(kg)Etäisyys (km) 
Kävely021570.8
Polkupyörä09785.4
Eläinvetoinen kulkupeli0386.9
Riksa0287
Mopo244.33346.2
Moottoripyörä1392.214810.2
Autoriksa26.2428.5
Moottorikelkka44.5473.4
Sähköauto84.31959.9
Pieni auto2071.718833.3
Keskikokoinen auto4896.536815.8
Suuri auto186010163.8
Hybridiauto1802142.5
Taksi9195406
Linja-auto507373522
Minibussi572.810414.9
Dieseljuna301.85029.5
Sähköjuna561.18631.8
Metro231.63562.6
Tram/light rail/trolley bus216.25148
Lautta297.12583.5
Pikavene1122.22117.3
Other mode(s)05043.7
Yhteensä20094.2242463