Co2nnect.org - CO2 on the way to school
All participants»
Acest tabel arată distanțele parcurse raportate cu diverse modalități de transport și emisiile de CO2 asociate estimate. Explicarea termenilor și unităților
Modalități de transport CO2 (kg) Distanța (km) 
Pe jos021796.8
Bicicletă09987.9
Transport cu animale0386.9
Ricșă0287
Moped250.13425.7
Motocicletă139914883.2
Ricșă cu motor26.2428.5
Snowmobile44.5473.4
Mașină electrică102.92392.4
Autoturism mic2084.518949.8
Autoturism mediu4924.337024.8
Autoturism mare1899.310378.8
Autoturism hibrid185.42207.5
Taxi925.15442
Autobuz5147.674603
Microbuz582.610591.9
Tren diesel303.35054.5
Tren electric566.58714.8
Metrou233.23587.6
Tram/light rail/trolley bus217.35173
Ferry298.62596.5
Barcă express1129.12130.3
Other mode(s)05064.2
Total20319.3245580.5