Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Alle deltagere»
Tabellen viser afstande tilbagelagt af de for- skellige transportformer og tilhørende anslåede CO2-udledninger Forklaring på begreber og enheder
TransportformerCO2 (kg)Afstand (km) 
Til fods021565.3
Cykel09782.4
Hest/æsel/kamel0386.9
Rickshaw/trishaw0287
Knallert243.83340.2
Motorcykel1391.614804.2
Auto rickshaw26.2428.5
Snescooter44.5473.4
Bil elektrisk841953.9
Bil lille207118827.3
Bil mellemstor4895.736809.8
Bil stor1858.910157.8
Bil hybrid179.52136.5
Taxi9185400
Bus5072.673516
Minibus572.510408.9
Dieseltog301.55025.5
Elektrisk tog560.88627.8
Undergrundsbane/metro231.33558.6
Tram/light rail/trolley bus2165144
Færge297.12583.5
Ekspresbus1122.22117.3
Other mode(s)05037.7
Total20087.2242372.5