Co2nnect.org - CO2 on the way to school
All participants»
Acest tabel arată distanțele parcurse raportate cu diverse modalități de transport și emisiile de CO2 asociate estimate. Explicarea termenilor și unităților
Modalități de transport CO2 (kg) Distanța (km) 
Pe jos021566.8
Bicicletă09782.4
Transport cu animale0386.9
Ricșă0287
Moped243.83340.2
Motocicletă1391.614804.2
Ricșă cu motor26.2428.5
Snowmobile44.5473.4
Mașină electrică841953.9
Autoturism mic207118827.3
Autoturism mediu4895.736809.8
Autoturism mare1858.910157.8
Autoturism hibrid179.52136.5
Taxi9185400
Autobuz5072.673516
Microbuz572.510408.9
Tren diesel301.55025.5
Tren electric560.88627.8
Metrou231.33558.6
Tram/light rail/trolley bus2165144
Ferry297.12583.5
Barcă express1122.22117.3
Other mode(s)05037.7
Total20087.2242374