Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Kaikki osallistujat»
Tämä taulukko kuvaa, miten koulumatka jakautuu eri liikennevälineille ja millaiset päästömäärät niihin liittyvät. Termien ja yksiköiden selitys
KulkutavatCO2(kg)Etäisyys (km) 
Kävely021350.8
Polkupyörä09757.9
Eläinvetoinen kulkupeli0386.9
Riksa0287
Mopo243.83340.2
Moottoripyörä1391.614804.2
Autoriksa26.2428.5
Moottorikelkka44.5473.4
Sähköauto81.51895.9
Pieni auto2066.418785.3
Keskikokoinen auto4893.736794.8
Suuri auto1858.910157.8
Hybridiauto179.22133
Taksi9185400
Linja-auto5065.573413.5
Minibussi572.510408.9
Dieseljuna301.55025.5
Sähköjuna560.88627.8
Metro231.23557.1
Tram/light rail/trolley bus2165144
Lautta297.12583.5
Pikavene1016.21917.3
Other mode(s)05037.7
Yhteensä19964.7241711