Co2nnect.org - CO2 on the way to school
All participants»
Acest tabel arată distanțele parcurse raportate cu diverse modalități de transport și emisiile de CO2 asociate estimate. Explicarea termenilor și unităților
Modalități de transport CO2 (kg) Distanța (km) 
Pe jos021670.8
Bicicletă09838.4
Transport cu animale0386.9
Ricșă0287
Moped246.63378.7
Motocicletă1394.714837.2
Ricșă cu motor26.2428.5
Snowmobile44.5473.4
Mașină electrică88.32053.4
Autoturism mic2077.918890.3
Autoturism mediu4908.336904.8
Autoturism mare1888.710320.8
Autoturism hibrid182.72175.5
Taxi924.15436
Autobuz5132.674385.5
Microbuz574.310441.9
Tren diesel303.35054.5
Tren electric563.28664.8
Metrou233.23587.6
Tram/light rail/trolley bus217.35173
Ferry298.62596.5
Barcă express1129.12130.3
Other mode(s)05046.2
Total20233.7244162