Co2nnect.org - CO2 on the way to school
Alla deltagare»
Den här tabellen visar hur långt alla rapportörer tillsammans har åkt med de olika transportmedlen. Tabellen visar också den uppskattade storleken på koldioxidutsläpp från varje transportmedel. Förklaringar av termer och enheter
TransportmedelCO2 (antal kg)Avstånd (km) 
Till fots021670.8
Cykel09838.4
Häst, åsna, kamel eller andra transportdjur0386.9
Rickshaw/cykeltaxi0287
Moped246.63378.7
Motorcykel1394.714837.2
Auto rickshaw / mopedtaxi26.2428.5
Skoter44.5473.4
Elektrisk bil88.32053.4
Liten bil2077.918890.3
Mediumstor bil4908.336904.8
Stor bil1888.710320.8
Hybridbil182.72175.5
Taxi924.15436
Buss5132.274380.5
Minibuss574.310441.9
Dieseltåg303.35054.5
Eldrivet tåg563.28664.8
Tunnelbana233.23587.6
Tram/light rail/trolley bus217.35173
Färja298.62596.5
Snabbåt1129.12130.3
Other mode(s)05046.2
Totalt20233.3244157